Life Fasting | Sağlık Orucu

Buchinger Sağlık Orucu Nasıl Yapılır?

Sağlık arayan birine, ilk önce hastalığın nedenlerini engellemeye hazır olup olmadığını sor. Ancak o zaman yardımcı olabilirsin.

SOKRATES

Buchinger Sağlık Orucu Nasıl Yapılır?

Günümüzde uygulanan birçok sağlık orucu metodu vardır. Buchinger Sağlık Orucu bu metotlardan en yaygın olanıdır. Minimum 7 gün sürmelidir.

Bu orucu yapan kişiler birkaç gün önceden bedenlerini hafif gıdalarla oruca hazırlar. Orucun ilk gününde yapılan bağırsak detoksuyla bağırsaklar tamamen temizlenir ve kişiler sağlık orucuna başlar. Sağlık orucu süresince günde 3-4 litre su ve bitki çayı tüketilir. Vücudun içeriden beslenme moduna geçmesi, yani depolarını tüketmesi için, alınan kalori günde 250’yi geçmemelidir.

Bundan dolayı kişiler sadece sabahları bir bardak taze meyve suyu ve akşamları bir kase sebze suyu tüketirler. Ayrıca bedensel, ruhsal ve zihinsel arınmayı güçlendirmek için sağlık orucu sürecinde yoga çalışmaları, meditasyon ve uzun yürüyüşler yapılır.

Buchinger Sağlık Orucu Nasıl Yapılır?

Kapalı Grup Sağlık Orucu Kampları

Sağlık Orucu kampını kendi gruplarınızı oluşturarak uygulayabilirsiniz. Aileniz, arkadaşlarınız, çiftler veya şirketler için oluşturulabilecek bu grup kamplarını sağlık orucu uygulamaya uygun olması koşulu ile seçtiğiniz şehir, ülke veya otelde gerçekleştirmek için lütfen bizimle irtibata geçin.

Kapalı Grup Sağlık Orucu

Şehirde Sağlık Orucu

 

Sağlık orucu kamplara katılmadan da yapılabilir.

Her ne kadar ideal oruç uygulama biçimi olmasa da, modern hayat içerisinde şehirden bir hafta boyunca uzaklaşmak herkes için her zaman mümkün olmamaktadır. Bu durumda, İstanbul’da olmak kaydıyla, şehirde sağlık orucu uygulaması şu şekilde gerçekleşebilir: Kişi, en az 1 haftasını buna ayırması gerektiğini bilmelidir. Tüm hafta yani 7 gün boyunca her gün Zaza Yurtsever’in Gümüşsuyu’nda bulunan ofisini ziyaret ederek sağlık orucu hipnozu seanslarına katılmalı ve uygulama için gerekli olan besinleri ve aparatları hazır bulundurmalıdır.

Uygulama öncesinde de Zaza Yurtsever ile 1 seanslık bir görüşme yapmak gereklidir. Bu görüşmede 1 haftalık oruç için gerekli olacak tüm bilgiler detayları ile kişiye bildirilecektir. Şehirde sağlık orucu küçük kapalı gruplar halinde de yapılabilir. (2-4 kişi.)

Şehirde Sağlık Orucu